Drony FPV jak zacząć to hobby?

Z pewnością widziałeś już sporo fascynujących filmów nagranych dronem FPV i chcesz się dowiedzieć jak rozpocząć to interesujące hobby. Na blogu “Kreatywny dzień” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać pilotem FPV, czyli jak zacząć naukę pilotażu, co kupić, co pasuje do siebie i jak się za to zabrać.
Charakteryzacja sprzętu: Drony FPV to drony wyścigowe charakteryzujące się kompaktową konstrukcją. Drony FPV wysyłają sygnał TV do gogli pilota, umożliwia to loty z perspektywy osoby pierwszej (FPV = First-Person-View ).

Dron-FPV
Dron wyścigowy FPV

Na wstępie warto zaznaczyć że drony FPV to tylko na pierwszy rzut oka mają wiele wspólnego ze znanymi dronami które są wyposażone w kamery. Najpopularniejsze marki (producenci) dronów które nie wymagają wielkich umiejętności pilotażu są DJI (Phantom, Mavic Pro czy Air). Drony FPV stają się co raz bardziej popularne ponieważ umożliwiają oprócz frajdy z wyścigów również bardziej dynamiczne nagrania wideo. Na ten trend reagują firmy wypuszczając na rynek własne drony FPV wyposażone jednak w zabezpieczenia np. GPS. Drony wyścigowe “quadrocoptery” są wielokrotnie szybsze i bardziej zwrotne, a przede wszystkim szybsze od klasycznych dronów z kamerą. Warto podkreślić że dron wyścigowy jest również całkowicie zależny od pilota i jego umiejętności: żaden GPS nie utrzymuje urządzenia w miejscu, a kiedy pilot puszcza drążki sterujące, dron zachowuje nachylenie (w trybie ACRO) co czesto kończy się jego rozbiciem. Wspaniałe warzenia jakich możesz doznać podczas lotu dronem FPV wynagradzają trudności związane z opanowaniem pilotażu dronów wyścigowych.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, lub masz pilny problem techniczny to pisz w grupie wsparcia na FB: Kreatywnydzien

Kreatywny dzień

Krzysztof

Możesz również polubić…